Trychoterapia

Trychoterapia rozpoczyna się od dokładnego poznania problemów danego pacjenta i zbadaniu jego skóry głowy za pomocą mikrokamery. Badanie pozwala na ocenę kondycji włosów, stanu skóry głowy i korzeni włosów. W razie stwierdzenia objawów chorobowych w mieszkach włosowych, stosowana metoda umożliwia dostarczenie substancji czynnych w celu pobudzenia mieszków włosowych i odrostu włosów.

Na samym początku wykonywane jest głębokie oczyszczenie skóry głowy oraz odblokowanie kanalików włosowych. Skóra głowy pobudzana jest również drogą masażu, który zwiększa ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu następuje intensywne odżywianie, pozwalające na wzrost włosów.

Stosowana jest bardzo duża ilość preparatów z olejkami i esencjami pochodzenia naturalnego o bardzo wysokiej zawartości minerałów, białek, witamin, komórek macierzystych, substancji blokujących wydzielanie enzymu 5 alfa, odpowiedzialnego za zwiększoną ilość Dihydrotestosteronu. Do jednego zabiegu używanych jest od 12 do 17 różnego rodzaju specjalistycznych, wysoko skoncentrowanych preparatów.

IMG_4888buteleczki

_

Dobrane zostają odpowiednie zestawy preparatów, co umożliwia dostarczenie substancji odżywczych do korzeni włosów i oczyszczenie skóry głowy.

W celu uzyskania optymalnego efektu kuracji stosowane jest urządzenie MicroMist, gdzie wykorzystano mgłę wodną wytworzoną przez fale ultradźwiękowe. Mikroskopijna mgła wodna jest niezastąpiona we wspomaganiu zabiegów, jakim poddawane są włosy w gabinecie trychologicznym. Różnica pomiędzy mgłą i parą jest taka, że cząsteczki mgły są mniejsze i lżejsze, i dzięki temu mogą penetrować włos od naskórka aż do jego najgłębszej warstwy. Oznacza to, iż MicroMist „wpycha” produkt pielęgnacyjny do wnętrza włosa, tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Ponadto, urządzenie posiada system chłodzący, który służy do wykończenia zabiegu. Poprzez ochłodzenie włosów i tym samym zamknięcie łuski włosa, produkt użyty do zabiegu zostaje „złapany w pułapkę”. Zapewnia to silniejszy i trwalszy efekt.

micromist_2

System podgrzewający wodę jest również zaprojektowany tak, aby wytworzyć mgłę, nie parę. Konwencjonalne urządzenia w celu wytworzenia pary podgrzewają wodę do temperatury 100 °C, co ma negatywny wpływ na stan włosów. MicroMist, poprzez wykorzystanie ultradźwięków, podgrzewa wodę do temperatury 40 – 48 °C, dzięki czemu nie powoduje żadnych uszkodzeń.

Dzięki unikalnym metodom rezultataty pojawiają się w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia serii zabiegów. Wypadanie włosów w stadium początkowym można zatrzymać już po 10 zabiegach. Przebieg leczenia zostaje dostosowany do potrzeb każdego pacjenta. Kompleksowe leczenie łupieżu jest w stanie zlikwidować najgorsze objawy w ciągu 6 tygodni. W celu osiągnięcia pozytywnego rezultatu wymaganych jest kilka zabiegów. W przypadku łuszczycy po 3 – 4 zabiegach ustaje podrażnienie skóry. Leczenie jest bardzo efektywne i szybkie.

Cena zabiegu z użyciem kilkunastu wysoko skoncentrowanych preparatów od 170 złotych