Analiza Pierwiastkowa Włosów

Analiza pierwiastkowa włosa (badanie włosa) jest nowoczesną metodą diagnostyczną umożliwiająca ocenę stanu odżywienia organizmu, określa w organizmie składWłaściwie odczytany wynik pozwala na wykrycie ich niedoborów czy nadmiarów oraz obecności metali toksycznych z okresu ostatnich sześciu-ośmiu tygodni.
 Haar-Struktur - strapaziertes und gesundes Haar: 3D-Illustration
Analiza ma określać stan równowagi pierwiastkowej organizmu. Jeśli mamy zbyt mało lub za wiele jakiegoś składnika mineralnego, wówczas chorujemy. O ile lekarze są nieco sceptyczni co do wiarygodności wyników analizy włosów, to naukowcy uparcie twierdzą, że to właśnie pierwiastki zawarte w naszym owłosieniu dostarczają bardziej dokładnych i stałych informacji niż te zawarte we krwi czy moczu. We krwi stężenie mikroelementów może się zmieniać w zależności od pory dnia, w której pobierana jest krew, a nawet od posiłku spożytego przed jej pobraniem.
 ————–

W trakcie analizy pierwiastkowej włosa oznaczane są 24 biopierwiastki oraz 5 pierwiastków toksycznych. Analiza pierwiastkową włosów umożliwia poznanie własnego organizmu i jego indywidualnych potrzeb. Prawidłowe żywienie musi spełniać dwa podstawowe warunki, tzn. musi być źródłem dobrej energii i dostarczyć organizmowi wszystkie składniki odżywcze. Spełnienie obu tych aspektów jest trudnym wyzwaniem dla każdego z nas. Analiza pierwiastkowa włosów jest właściwym rozwiązaniem tego problemu. W opisie wyniku analizy zalecona jest dieta metaboliczna i program suplementacji witaminowo-mineralnej. Dieta ma za zadanie stworzenie środowiska odpowiedniego dla właściwej dynamicznej homeostazy, a suplementacja powinna uzupełnić niedobory lub wyeliminować nadmiary poszczególnych składników odżywczych w naszym organizmie.

 

Włosy przeznaczone do badania należy pobrać małymi porcjami z różnych miejsc tylnej części głowy, tuż przy skórze. Włosy te nie mogą być farbowane, a ich długość nie powinna przekraczać 4 cm (nadmiar należy odciąć). Przed pobraniem próbki włosy u nasady powinny być oczyszczone zwykłym szamponem i nie można nakładać na nie odżywki, aby nie zostały pokryte powłoką.

—————
Dlaczego warto zrobić Analizę Pierwiastkową Włosów?
Dieta uboga w witaminy i mikroelementy, stres, brak ruchu, szybki tryb życia prowadzą do zachwiania równowagi pierwiastkowej w organizmie. Utrzymujący się przez dłuższy czas stan nadmiarów i niedoborów pierwiastków prowadzi do zaburzeń metabolicznych, które w dalszej perspektywie mogą przyczyniać się do powstawania przewlekłych chorób. Można przeciwdziałać tym tendencjom przez zastosowanie odpowiedniej suplementacji witaminowo-mikroelementowej i diety. Należy poznać dokładne potrzeby swojego organizmu aby dostarczyć mu odpowiednie substancje odżywcze i wyrównać proporcje pierwiastków w organizmie.
</span>